3 İLÇE 4 BELDEYE DOĞALGAZ

Elazığ'ın Karakoçan, Kovancılar, Palu ilçeleriyle Yazıkonak, Yurtbaşı, Akçakiraz ve Mollakendi beldelerine doğalgaz götürülecek.

27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:36 < İLÇE
Elazığ'ın Karakoçan, Kovancılar, Palu ilçeleriyle Yazıkonak, Yurtbaşı, Akçakiraz ve Mollakendi beldelerine doğalgaz götürülecek.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması adına çalışmalarını sürdüren hükümetin belirli kriterler çerçevesinde ilçe ve beldelere de doğalgaz götürülmesini planladığı kaydedildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren kanun kapsamı dahilinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kontrolünde Karakoçan,
Kovancılar ve Palu ilçeleriyle Yazıkonak, Yurtbaşı, Akçakiraz ve Mollakendi beldelerinde doğalgaz çalışmalarının başlatılması talebinin bakanlığa iletildiği bildirilen açıklamada, buralarda doğalgaz talep başvurularının alınacağı kaydedildi.

Çalışmaların başlatılabilmesi için her ilçe veya beldenin merkezlerindeki mesken elektrik abonelerinin en az yüzde 60'ının doğalgaz abone bedelini, İl Özel İdaresinin açacağı banka hesap numaralarına
29 Ekim'e kadar yatırmaları gerektiği belirtilen açıklamada, "Bu ilçe ve her beldelerde doğalgaz abone bedelini 29 Ekim'e kadar yatıranların sayısı yüzde 60'ın altında kalırsa çalışma başlatılmayacaktır ancak bedeli yatıran abone sahiplerine paraları iade edilecektir" ifadesine yer verildi.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0519     EURO 6.5577     IMKB 120792     ALTIN 308,690    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by