ALTINÇEVRE YEŞİLKUŞAK CAMİİ YAZ KUR’AN KURSU’NDA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

İlimiz Akçakiraz Beldesi Altınçevre Yeşilkuşak Camii’nde çocuklara yönelik trafik eğitimi programı düzenlendi...

10 Temmuz 2019 Çarşamba 12:18 < GÜNDEM

 
İlimiz Akçakiraz Beldesi Altınçevre Yeşilkuşak Camii’nde çocuklara yönelik trafik eğitimi programı düzenlendi...

Altınçevre Yeşilkuşak Camii Yaz Kur’an Kursu ve Altınçevre Yeşilkuşak Kız Kur’an Kursu’na devam eden öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliğe; Akçakiraz Beldesi Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Elazığ İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, Mahalle Muhtarı Hüseyin Çiçek, Murakıp Mahide Polat, Cami Görevlisi Hikmet Kaya, Kurs Hocası Sema Erdem katıldı.

Elazığ Jandarma Tim Komutanı Selim Yenen tarafından verilen trafik eğitiminde çocuklara, hayat kurtaracak trafik kuralları ve işaretleri ile birlikte yayaların dikkat etmesi gereken hususlar anlatıldı.

Slayt eşliğinde yapılan etkinliği ilgi ile takip eden çocuklara ayrıca çizgi filmlerle trafik kuralları ve güvenliği bilgileri aktarıldı.

ARSLAN/ “Trafik eğitiminin küçük yaşta alınması çok önemli”

Ülkemizde yaşanan trafik kazaları nedeniyle meydana gelen can ve mal kaybına dikkat çeken İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, bu tür eğitimlerin küçük yaşta alınmasının önemine değindi. Altınçevre Yeşilkuşak Kız Kur’an Kursu’nu da ziyaret eden Hatice Arslan burada devam eden faaliyetler konusunda Kurs Hocası Sema Erdem’den bilgiler aldı.

KAYA/ “Kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor”

Etkinliğin sponsorluğunu üstlenen Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ise çocuklara hitaben yaptığı konuşmada:

“Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu nedenle ülkemize ve milletimize daha faydalı olabilmek için kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yılki Yaz Kur’an Kursları için slogan olarak “Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur’an olsun” şeklinde belirledi. Sizler gerek kurslarda aldığınız bu eğitim sürecinde nasıl iyi vatandaş olunur, cami adabı nasıl olmalı, peygamberimizin yüce ahlakı gibi konularda bilgiler alırken, bugün de sosyal hayatta trafik kurallarına uymanın önemini öğrendiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda Akçakiraz Belediyesi tarafından çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
 
Etiketlerelazığ müftülüğü diyanet işleri başkanlığı kuran kursu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0485     EURO 6.5545     IMKB 120792     ALTIN 307,325    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by