BÖYLE SERGİ GÖRMEDİNİZ!..

Elazığlı sıradışı sanatçı Murat Bahçeci ağaç köklerinden yaptığı eserleri sergileyeceği ikinci sergisini Park 23 AVM'de açmaya hazırlanıyor.

28 Ocak 2015 Çarşamba 12:11 < KÜLTÜR - SANAT
Palu ilçemizde yaşayan sıradışı bir sanatçı olan Murat Bahçeci ilginç bir el sanatıyla uğraşıyor. Bahçeci ağaç köklerinden çeşitli insan ve hayvan figürleriyle yaptığı eserleriyle dikkat çekiyor.

Ağaç köklerinden eserler yapmaya 2010 yılında amatörce başlayan Bahçeci ilk sergisini  Elazığ Valiliğimizin İzmir’de yapmış olduğu Elazığ tanıtım günlerinde açmış. Daha sonra ilk kişisel sergisini Malatya Parkta açan sanatçı ikinci kişisel sergisini 31 Ocak Cumartesi günü saat 13:00'te  Park Yirmi Üç AVM’de  açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de bu işi yapan sadece birkaç kişiden biri olduğunu söyleyen Murat Bahçeci; “bu eserlerin yapımında ve gençlerimize bu sanatı öğretmek için kendime ait bir sanat galerisi açmak istiyorum. Ben özellikle buradan yetkililerimize seslenerek kendilerinden bu konuda destek bekliyorum” dedi.

Park Yirmi Üç AVM’de açılacak serginin iki gün açık kalacağını bildiren sanatçı Elazığ önde gelenlerini, sanatseverleri ve tüm Elazığlıları sergiye davet etti.

HG
Etiketlersergi ağaç kökleri Elazığ
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2384     EURO 6.8405     IMKB 105994     ALTIN 317,534    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by