BULUT TEŞVİK YASASI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Elazığ Ak Parti Milletvekili Prof.Dr. Serpil Bulut Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek Teşvik Yasası ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

02 Eylül 2015 Çarşamba 14:47 < EKONOMİ
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek Teşvik Yasası ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Milletvekili Bulut, “Sayın Başkanım sizlerinde yakından takip ettiği ve hatta teşvik yasası ile ilgili ne yapılabilir konusunun değerlendirildiği toplantılara katılım sağladığınız çalışmalarda çok önemli bir noktaya geldik. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, Fırat Üniversitesi, OSB, Fırat Teknokent, TKDK, İş dünyasının temsilcileriyle yaptığımız toplantılarda bu önemli sorunun nasıl aşılabileceği noktasındaki istişarelerimizde Teşvik Yasasında 6. Bölgede yer alan illere komşu olan ve 4. Bölgede kalan illerin çok ciddi mağduriyetler  yaşadığını ve özellikle bu mağduriyetlerde ilk sırayı Elazığ’ın aldığını resmi rakamlarla tespit ettik. Bizim Ekonomi Bakanlığı ve Teşvik Uygulama Daire Başkanlığına teklifimiz 6. Bölgeye komşu olan ve mağduriyeti belgelenen illerin yumuşak bir geçişle bu mağduriyetlerinin önlenmesi hususudur. Bu konuda hem bakanlık hem de ilgili daire çözüm önerimizi olumlu görmüştür. Öncelikli olarak sektörel kısıtın kaldırılması ve desteklerin sürelerinin uzatılması hususunda sorunun çözülebileceği ifade edilmiştir. SGK ve İşveren Payı Hissesi gibi desteklerin ise Meclis Kararı ile düzeltilebileceği dile getirilmiştir. İnşallah 1 Kasım sonrası yeni kurulacak hükümet ile bu sorunu kısa sürede aşabileceğiz. Sorunun çözümü noktasında sizlerin de katkıları ile çok önemli bir noktadan hareket ederek Elazığ’ın mağduriyetini ilgili makamlara kabul ettirmiş bulunmaktayız. Bu gelişmeler hakkında sizlerin de bilgisi olması için bugün bu ziyareti gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Destek ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
TEŞVİK ELAZIĞ’IN YATIRIM ANLAMINDA OLMAZSA OLMAZIDIR…

Yapılan bilgilendirme ve ziyaret için teşekkürlerini dile getiren Başkan Alan, “Sayın Vekilim sizlerin 7 Haziran sonrasındaki kısa dönem içerisinde yaptığınız girişimleri, ziyaretleri, görüşmeleri ve istişareleri çok yakından takip etmekteyim. Ben iş dünyası adına sizlere bu gayretleriniz nedeniyle teşekkür ediyorum. 7 Haziran seçimleri öncesinde Odamızı ziyaret eden tüm siyasilere olduğu gibi sizlere de ifade etmiş olduğum gibi ilimizin yatırım ve işsizliğin önlenmesi anlamında olmazsa olması yeni teşvik yasasında Elazığ’ın en az 5. Bölgede yer alması gerektiği ve sektörel kısıtların kaldırılarak, yatırım süresi ve destelerin artırılmasıdır. Bu konuda vermiş olduğunuz yoğun gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Yasanın değiştirilmesi için belirlenmiş olan 6. Bölgeye komşu ve mağduriyeti belgelenen illerin mevcut durumlarının iyileştirilmesi yaklaşımı doğru bir tespit olmuştur. İnşallah 1 kasım seçimleri ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olur ve bu konu Elazığ’ın gündeminden çıkarılmış olur. Ben bu vesile ile, bu çalışmaya emek veren tüm kurumlarımızın temsilcilerine ve sizlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi. 

HG
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by