CANSUYU'NDAN KURBAN ORGANİZASYONU

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu yıl da Kurban Bayramında Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslarda mazlum ve muhtaçlar için kurban kesecek.

14 Eylül 2014 Pazar 11:23 < YAŞAM-SAĞLIK

25 ülke ve 65 farklı bölgede kurban organizasyonu yapacak olan derneğimiz bütün kesimleri tek tek kayda alıp daha sonra görüntüleri bağışçılara internet sitesi üzerinden  ulaştıracak. Geçen yıl yurt içinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediği kurban organizasyonları ile muhtaçların yüzünü güldüren Cansuyu, bu yıl da mazlum ve yoksulları sevindirecek.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cansuyu Elazığ Temsilcisi Mustafa Kodat, “Bir yıl boyunca evlerine hiç et girmeyen muhtaçlara hayırseverlerin kurbanlarını ulaştıracak olan Cansuyu Derneğimiz, bu yıl ülke ve bölgelere göre, bölgelerdeki kurban fiyatları göz önüne alınarak 6 farklı kurban bedeli belirlemiş bulunmaktadır.” Dedi.

 

 

Buna göre belirlenen kurban bedelleri şöyledir;
Afrika - Sri Lanka                             270 TL,
Asya                                                  300 TL,
Arakan Kampları, Patani ve Moro    350 TL,
Çeçen Kampları, Balkanlar grubu    450 TL,
Türkiye, Filistin Kampları,                550 TL,
Türkmen Kampları, Suriye Kampları 550 TL

Gazze’de                                             800 TL , 

   Kodat, “Hangi bölge ve ülkede ne kadar kesim yapılacağını mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit eden Derneğimiz,  kurban kesimi yapılacak bölge ve ülkelerdeki partner kurum ve kuruluşlar ile irtibatlarını kurmuş bulunmaktadır.  Kurbanlıklar, Cansuyu’nun görevlendireceği kişiler tarafından satın alınacak ve Kurban Bayramı’nın 3. gününün ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek ihtiyaç sahiplerine et olarak dağıtılacaktır.” Şeklinde konuştu.
  

 

 BAĞIŞLAR NASIL YAPILACAK?

 


 Mustafa Kodat Cansuyu Kurban Bağışının nasıl yapılacağını şöyle anlattı;” Kurbanlarını Cansuyu’na bağışlamak isteyen yardımseverler kurban bedellerini Banka 
HESAP NUMARALARIMIZA, Kredi kartınız ile ONLİNE BAĞIŞ ile de bağışlarını gerçekleştirebilecekler. Ayrıca kurban bağışı yapmak isteyenler kurban bedellerini makbuz karşılığı TEMSİLCİLİĞİMİZE elden teslim edebileceklerdir. 
Banka yoluyla bağış yapılırken; adına kurban kesilecek kişilerin ad, soyad, GSM bilgilerinin banka dekontunun açıklama kısmına yazılması, kurban kesimi yapıldıktan sonra kendilerine mesajla bilgi verilmesi açısından önem arz etmektedir.” Dedi.
     

 


      Kodat son olarak, “Bizler Cansuyu’na güvenen hayırseverlerin emanetlerini dünyanın üç kıtasına ulaştıracak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Hayırseverlerin talebine göre kurbanları istenilen bölgede kestirilecektir. Bundan önceki kurban organizasyonlarımız  eksiksiz bir şekilde tamamlandığı gibi, bu Kurban’da da emanetlerin gerçek muhtaçlara ulaşabilmesi için çalışmalarımız titizlikle sürdürülmektedir.” Değerlendirmelerinde bulundu.

                                                     
                                               Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Elazığ Temsilcisi 
                                                                          İrtibat telefonu: 0532 325 43 59

Bankalar:
Türkiye Finans –Kuveyt Türk – Ziraat bankası
Vakıf Bank – Halk Bankası
( Cansuyu Kurumsal Tahsilat Hesaplarına yatırılabilir.)
POSTA ÇEKİ: 511 7563
ONLİNE BAĞIŞ:
www.cansuyu.org.tr
Genel Merkez Tel: 0312 285 20 03

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by