Anasayfa » Dünya
İspanya'da lisede başörtüsü tartışması
İspanya'da bir lisede başörtüsü takan bir kız öğrencinin okula girmesine izin verilmemesi ülkede yoğun tartışmalara neden oldu.
Dünyanın en yüksek 2. binası Mekke'de!
Dünyanın en yüksek binası Burj Dubai'den sonra ikinci yüksek binası, Mekke'de hemen Kabe'nin yanı başında bulunuyor.
'PAPA SONUNDA KOVULACAK'
Katolik Kilisesi'nde peş peşe patlak veren sübyancı skandalları Papa 16'ncı Benedikt'i zor durumda bıraktı. Son olarak Benedikt'in Papa olmadan önce pedofili bir din adamının aforoz edilmesine karşı çıktığı öne sürüldü.
Alman parlamenterden ırkçı yaklaşım
Alman parlamenter Thomas Böwer, kaba kuvvet kullanan gençlerin çoğunun Türk ya da Arap kökenli olduğunu öne sürdü ve göçmenlerin evlerinde bulunan çanak antenlerin bir an önce sökülmesini istedi.
Belçika başörtüsü yasağını askıya aldı
Belçika'da nüfusun yaklaşık yüzde 60'ının yaşadığı Flaman bölgesindeki devlet okullarında geçen yıl Eylül ayında kademeli olarak uygulamaya konan başörtüsü yasağı, Danıştay tarafından askıya alındı.
Fransa'da İslam karşıtı afişlere yasak!
Fransız mahkemesi, aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Jean-Marie Le Pen'in, bölgesel seçimler öncesi yürüttüğü kampanyada kullandığı İslam karşıtı afişlerin yasaklanmasına karar verdi.
Dünyanın yörüngesi 8 santimetre kaydı
Geçen Cumartesi Şili'de meydana gelen 8.8 büyüklüğündeki deprem, Dünya'nın kendi etrafındaki dönüş süresini 1.26 mikro saniye kısalttı, Dünya'nın yörüngesini ise 8 cm kaydırdı.
Nijer'de darbecileri alkışlarla karşıladılar
Askeri darbenin yapıldığı Nijer'de yüzlerce kişi sevinç gösterisi yaptı. Fransız haber ajansı AFP, Dosso kentinde yüzlerce kişinin sevinç gösterisi yaptığını ve cuntaya destek verdiğini bildirdi.
Berlusconi Erbakan'ı Haklı Çıkardı
Beraberinde 8 bakanla birlikte üç günlük resmi bir ziyaret için İsrail'e gelen Berlusconi, "Siyasette öncü biri olarak en büyük arzum, İsrail'in AB üyeliğini sağlamaktır" dedi.
ERBAKAN'IN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Milli Görüş Lideri ERBAKAN'ın İslam Birliği projesi adım adım gerçek oluyor. İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İHSANOĞLU İslam Barış Gücü'nün kurulma aşamasında olduğunu bildirdi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7629     EURO 7.3503     IMKB 93225     ALTIN 358,524    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by