Anasayfa » Dünya
Türkiye Irak ordusunu yeniden kuracak‏
Irak ve Türkiye, Irak ordusunun yeniden yapılandırılmasına Türk Silahlı Kuvvetleri'nin destek vermesi için anlaşma imzalamaya hazırlanıyorlar.
Türkiye El Beşir'e SAHİP ÇIKTI
Dünya kamuoyunun diktatör olarak gördüğü El Beşir'e Ankara'dan destek geldi.
Yahudi lobisi Obama'ya geri adım attırdı
BM tarafından Nisan'da gerçekleştirilecek Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı BM Konferansı'na katılma kararı alan Obama yönetimi, Yahudi lobisi ve İsrail'in baskıları karşısında geri adım attı.
Azerbaycan'a İsrail kıskacı‏
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in en sadık adamlarından Hava Kuvvetleri Komutanı Rızayev'in öldürülmesinin ardından ülkede İsrail propagandasının had safhaya ulaştığı bildiriliyor
İsrailli yazar Rubin ABD'yi uyardı
"Türkiye'deki gelişmeler, Ortadoğu'yu, 30 yıl önceki İran Devrimi'nden daha çok etkileyebilir. Batı'dan kopup radikal kampa savrulmuş bir Türkiye düşünün. Bu sadece Ortadoğu'yu değil, bütün dünyayı değiştirir!"
İsrail 20 sene sonra yok‏
CIA, İsrail'in gelecek 20 yılda hayatta kalmasını şüpheli bulup iki devletli çözümden tek devletli çözüme doğru önlenemeyecek bir hareketlenme yaşayacağını öngördü.
Çarpıcı 'Neo Osmanlı' Senaryosu
Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor'un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman'a göre önümüzdeki 100 yıl içinde Türkiye Neo Osmanlı İmparatorluğunu yeniden kurup bölgenin lideri olacak.
Yahudiler de İsrail'i boykot ediyor
İsrail'in katliamlarına karşı, Kuzey Amerika kamuoyu ve üniversitelerinden alışılmadık tepkiler yükseliyor. İsrail dışında en büyük Yahudi topluluğu da İsrail'e tepki gösterdi.
D-8'in Merkezi İstanbul'a alındı
Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın ilk adımını attığı Gelişen Sekiz Ülke (D-8) sekreteryasının merkeziyle ilgili Ankara'da tarihi imza atıldı.
İsrail Org. Başbuğ'dan Özür Diledi
İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi'nin Orgeneral İlker Başbuğ'u arayarak özür dilediğini yazdı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0825     EURO 6.6031     IMKB 116829     ALTIN 322,014    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by