Anasayfa » Eğitim
Elazığ ÇOGEM 555 çocuğa ulaştı
Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı Elazığ Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM), 6 yıl içinde sokakta çalışan veya çalıştırılan 555 çocuğa ulaşarak, onların rehabilitasyonunu sağladı.
Haberleşme Laboratuarı'nın Açılışı
F.Ü. Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüne kurulan "Haberleşme Laboratuarı"nın açılış töreni bugün gerçekleştiriliyor.
İkinci yarıyıl bugün start aldı
Elazığ'daki 458 okulda eğitim gören 121 bin 240 öğrenci sömestr tatilinin ardından bugün ders başı yaptı. İkinci yarıyıl, ilköğretim II. kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla dolu olacak.
Kayıt yenileme süresi uzatıldı
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, 2009 yılı 2.dönem Açık İlköğretim Okulu kayıt yenileme işlemlerinin 29 Ocak 2010 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.
FÜ'de 3 fakülte dekanı değişti
YÖK kararı ile Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesine asaleten, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Teknoloji Fakültesine ise vekâleten yeni dekan atandı.
F.Ü. İletişim Dekanlığına Şimşek atandı
Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı'na, F.Ü. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Esma ŞİMŞEK atandı.
2010-ÖSYS başvuruları başladı
Elazığ ÖSYM Sınav Merkez Yöneticisi Prof. Dr. Ercan Aksoy, 2010 Yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemlerinin 18 Ocak-12 Şubat tarihlerinde yapılacağını açıkladı.
Arapçanızı Suriye lehçesi ile taçlandırın
İki ülke arasında vizelerin kaldırılması Türkiye'de Suriye ile ilgili hemen hemen her sektörde kıpırdanmalar oldu. Eğitim sektörü de bu "Suriye yakınlaşması"nın yansımalarını yaşıyor.
Hayvan Yetiştiriciliği Eğitimi verilecek
Hayvancılığın geliştirilmesi ve geleceği için Tarfaş AŞ tarafından hayvan yetiştiricilerine eğitim kursu verileceği Elazığ İl Tarım Müdürlüğünce bildirildi.
Ders kitaplarına 'açılım' düzenlemesi
MEB, ders kitapları ve eğitim araçları yönetmeliğini yeniden düzenledi. Ders kitaplarında insan haklarına aykırılık, cinsiyet, ırk, din, dil, renk, siyasi düşünce gibi bir dizi yeni düzenleme yapıldı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by