Anasayfa » Eğitim
F.Ü. 53 yabancıya eğitim veriyor
2009-2010 öğretim yılı için Fırat Üniversitesini tercih eden Nijerya, Azerbaycan, Suriye, Moğolistan, Türkmenistan ve Gürcistan'dan 53 yabancı uyruklu öğrenci bugün eğitimlerine başladı.
Harita Mühendisliği Bölümü Açılıyor
Şimdiye kadar Ülkemizde sadece 12 üniversitede bulunan Jeodezi ve Fotogrametri (Geomatik) Mühendisliği Bölümü, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde de açılıyor.
Direksiyon Usta Öğretici Kursu Açılıyor
Elazığ'da 12-26 Ekim 2009 tarihleri arasında Direksiyon Usta Öğreticileri Kursu açılacağı İl Milli Eğitim Müdürlüğünce açıklandı. Kursa müracaatta aranacak şartlar ile istenecek belgeler şöyle:
F.Ü. 2009 Lisansüstü ve Doktora Sonuçları
F.Ü. 2009 Yılı Güz Dönemi Sağlık Bilimleri Lisansüstü, Fen ve Sosyal Bilimler Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora sınav sonuçları, Öğretmenlik özel yetenekte yedekten kazanan sayısı belli oldu...
İlköğretimde boş kontenjana kayıt imkanı
Adrese dayalı kayıt sisteminde boş kalan okul kontenjanlarına kayıt imkanı... E-kayıtlar sonucunda fiziki kapasitesi dolmayan okullara nakil yoluyla öğrenci alınabilecek.
Üniversite kayıtları başladı
Üniversitelere kayıt işlemleri 31 Ağustos 2009 Pazartesi gününden itibaren başladı. İstenen belgeler ve kayıt şartları açıklandı. Boş kontenjanlar belirlenerek ek yerleştirme tarihleri ise duyurulacak
Ulusal Su Günleri Sempozyumu Yapılacak
F.Ü. Su Ürünleri Fakültesi tarafından düzenlenecek olan Ulusal Su Günleri 2009 Sempozyumu 29 Eylül-1 Ekim 2009 tarihleri arasında Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Elazığ'da yapılacak.
OYP'de açık kontenjanlar ilan edildi
Fen, Anadolu, Sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine 2009-OGES kapsamında OYP'ye göre yapılan 2. yerleştirme kayıtlarının ardından boş kontenjanlar ilan edildi.
Sorumluluk sınav tarihleri belirlendi
MEB, yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarına girecek öğrencilerin sınavlarının üniversiteye kayıt tarihleri dikkate alınarak yapılmasını istedi.
2009 Konservatuvar Sonuçları Açıklandı
F.Ü. 2009-2010 Devlet Konservatuvarı Genel Yetenek Sınav sonuçları açıklandı. İkinci aşama kesin sonuçları şöyle:
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by