Anasayfa » Eğitim
MİNİKLER BUGÜN OKULA BAŞLIYOR…
Milli Eğitim Bakanlığının minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla birkaç yıl önce uygulamaya koyduğu "uyum programı" bu yıl 14 Eylülde başlayor.
YÖK'ten dikey geçişe yeni düzenleme
Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında yapılan YÖK Genel Kurulu toplantısı sona erdi. YÖK, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kontenjanlarının yeniden düzenlenmesini ve belirli ilkelere göre artırılmasını kararlaştırdı.
OYP'ye göre 1. yerleştirme sonuçları
Ortaöğretime Yerleştirme Puanlarına göre, fen, anadolu, sosyal bilimler ve meslek liselerine yerleşmek için tercihte bulunan adaylardan 328 bin 81'i bir okula asıl olarak yerleşmeye hak kazandı.
Haftalık zorunlu ders saatlerine yeni ayar
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İlköğretim ve Ortaöğretim haftalık ders saatlerinde yaptığı yeni düzenleme ile, haftalık zorunlu ders saatlerini düşürdü...
LİSANS KPSS-2010 YAPILDI
Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadrolarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün yapıldı.
2010 SBS SONUÇLARI AÇIKLANDI
İlköğretim 8. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 18 bin adayın girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları, bugün açıklandı. 2010 8. SINIF SBS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...
Okul Öncesi Eğitim İlimizde de Zorunlu
Okul öncesi eğitimin 2010-2011 öğretim yılında ilimizde de zorunlu hale getirildiği açıklandı.
Fırat'ta da Uzaktan Eğitim Verilecek
Zamana ve mekâna bağlı kalınmaksızın, uzman kişilerden bilgi paylaşımını kolaylaştıran "Uzaktan Eğitim" artık Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından da sağlanacak.
FÜ'nin yeni bölümlerine öğrenci alınacak
Fırat Üniversitesi, 2010-2011 akademik yılında Teknoloji Fakültesindeki bölümlere 80 öğrenci, Resim-İş Öğretmenliği bölümüne ise 30 öğrenci alacak.
Sosyal Bilimler Lisesi 48 öğrenci alacak
Bu yıl içinde öğretime açılan ve 2010-2011 sezonunda eğitime başlayacak olan Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi'ne 48 öğrenci alınacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2384     EURO 6.8405     IMKB 105994     ALTIN 317,534    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by