Anasayfa » Eğitim
6. SINIFLAR İÇİN DE SBS YAPILDI
İlköğretim 6. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 88 bin aday, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girdi. SBS soruları ve cevap anahtarları ile puan hesaplama tablosu için tıklayınız..
7. SINIF SBS SORU VE CEVAPLARI
İlköğretim 7. sınıflar için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) gerçekleştirildi. 2010 Yılı 7. Sınıf SBS SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI için tıklayın, hemen indirin!
SBS soru ve cevapları ile puan hesaplama tablosu İNDİR!
İlköğretim 8. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 18 bin aday, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girdi. Tıklayın, 8. sınıf SBS SORU & CEVAPLARI ile SBS PUAN HESAPLAMA TABLOSU indirin!
İlköğretim kayıtları 1 Haziranda başlıyor
Çocukların ilköğretime okullarına yeni kayıtları, Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adres bilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan e-okul sistemiyle okul-adres eşleştirmeleri sonucu otomatik olarak yapılacak.
25 bin öğretmen atamasına onay
MEB'in, 2010 yılı içinde 25 bin öğretmen atamasını öngören yasa tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. İlk atamalar Haziran ayı içinde yapılacak.
LYS'ye başvuru süresi 3. kez uzatıldı
ÖSYM, LYS başvuru ücretini yatırıp başvuru işlemini zamanında yapamayan veya başvurusunu tamamlayıp yanlış yaptığı sınav tercihlerini düzeltmek isteyen adaylar için 31 Mayıs'a kadar yeni süre tanıdı.
2010'da 25 bin öğretmen ataması
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 25 bin öğretmen atamasıyla ilgili yasa tasarısını Meclis Başkanlığı'na sundu.
KPSS ve DGS başvurularında ek süre
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Lisans) ve 2010 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru süreleri 25 Mayıs Salı gününe kadar uzatıldı. Başvuru yapmak için tıklayınız!
2010 PMYO Başvuru İşlemleri
2010 PMYO için evrak teslimleri ve şahsen başvurular bugün sona eriyor. Detaylı bilgi edinmek, BAŞVURU KILAVUZU ve BİLGİ FORMU indirmek için tıklayınız!
LYS başvurularında ek süre
YGS'de en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan ve LYS'ye girmek isteyen adayların başvurusu için tanınan ek süre bugün sona eriyor. Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız...
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by