Anasayfa » Ekonomi
KPSS-2010/4 yerleştirme başvuruları
Çevre ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme başvuruları bugün başladı, 18 Haziran'da sona erecek. KPSS-2010/4 tercih kılavuzu ve tercih işlemi için tıklayınız.
Elazığ üzümü Belçika'da tanıtılacak
Elazığ üzümünün tanıtımını yapmak ve yeni pazarlar bulmak amacıyla ilimizden 22 kişilik bir teknik heyet Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidiyor.
ESNAF VE GİRİŞİMCİYE MÜJDE
AKP İl Başkanı Ali Şerifoğulları, uygulamaya konulan ve "ilk defa işyeri açacak girişimcilere geri ödemesiz 27 bin lira hibe desteği ve 6 ayrı destek programı" ile ilgili bir açıklama yaparak, Elazığ'ımızdaki girişimci ve işsizlere müjde verdi.
Evinizi de, cebinizi de ferah tutun
Yaz aylarında hayatımızdaki önemi artan klimalar, bilinçli bir şekilde kullanılmazsa enerji canavarına dönüşebiliyor. Klimalarınızla evinizi soğuturken, 14 adımda enerji tasarrufu ile fazla faturayı unutun.
Afetten zarar gören üreticilere uyarı
Don olayından zarar gören üreticilere yapılacak olan afet desteği ödemeleri konusunda İl Tarım Müdürlüğü'nden uyarı geldi.
Mobilyacılarımız biraraya geliyor
Elazığ Mobilyacılar Derneği Başkanı Cemil Platin, ilimizde perakendeciliğin ilerlediğini ancak mobilya imalatının yetersiz olduğunu belirterek, "Kalifiye eleman bulma sıkıntısı yaşıyoruz. Mobilyacıların biraraya gelmesi gerekiyor" dedi.
Yazılım devleri, yerli firmalarla buluşacak
Türkiye'nin yazılım devleri, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimleriyle 25 Mayıs - 22 Haziran 2010 tarihleri arasında ilimizin firmalarıyla buluşacak.
450 bin domates fidesi dağıtılacak
Elazığ Tarım Müdürlüğü, ilimizde tesis edilen salça fabrikası ile kurutmalık domates düşünen çiftçilerin ihtiyacını karşılamak amacıyla 450 bin adet domates fidesi dağıtılacağını bildirdi.
Vizesiz gidebileceğiniz 58 ülke
Türkiye'nin son zamanlarda yürüttüğü diplomatik atak ve komşularla sıfır problem politikasının ardından son 8 ayda 7 ülke ile vize sorunu aşıldı. İşte vize kolaylığının olduğu 58 ülke:
Dış Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı
ETSO tarafından YorkTrade Dış Ticaret Enstitüsü işbirliği ile Dış Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı başlatılacağı açıklandı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2384     EURO 6.8405     IMKB 105994     ALTIN 317,534    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by