Anasayfa » Ekonomi
Eviniz ısınırken cebiniz yanmasın!
Maliyetlerin günden güne daha fazla arttığı günümüz koşullarında artık imkanlarımız ve sorumluluklarımız nedeniyle tasarruf yapmak durumundayız. İşte evi ısıtmanın ve ısıyı korumanın yolları:
''Et yerine canlı hayvan ithal edilsin!''
Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ, et yerine canlı hayvan ithal edilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olmalarının nedenlerini anlattı.
2010 Köydes Ödenek & Programı Açıklandı
İl Özel İdaresi 2010 yılı KÖYDES ödenek ve programları açıklandı.
İLİMİZ MADEN CENNETİ ÇIKTI
Elazığ'ımızın Fırat Nehri batı sahasında bulunan 50 BİN TON ağırlığındaki ALTIN REZERVİ çıkarılmayı bekliyor. Ana problemlerinden biri işsizlik olan İlimizin diğer maden çeşitleri yönünden da oldukça zengin olduğu bildiriliyor.
TL'ye geçişte zammın adı değişti!
1 Nisan'dan itibaren firmaların kontörden TL'ye geçerken zam yaptığına dair iddialar ve artan yoğun şikayetlerin üzerine, BTK araştırma başlattı. Peki GSM firmaları kontörden, TL'ye geçişte gerçekten fiyat artırdı mı?
Kendi işinizi kurmak ister misiniz?
4.000 TL Hibe ve 40.000 TL Makine Teçhizat Desteği'nden yararlanmak isteyen işsizler için imalat sektöründe iş kurmak koşulu ile program düzenleniyor.
İş-Kur 4 müfettiş yardımcısı alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞ-KUR) Teftiş Kurulu Başkanlığınca yazılı ve sözlü sınavla 4 (dört) adet Müfettiş Yardımcısı alınacağı açıklandı. Şartlar şöyle:
Girişimcilik eğitimi verilecek
Elazığ'da İş-Kur ile Ticaret Sanayi Odası (TSO) işbirliğinde 25 kişiye 26 Nisan-28 Mayıs tarihlerinde girişimcilik eğitimi verilecek. Eğitime başvurular 21 Nisan'da sona eriyor.
Kanada 149 bin yeni göçmen alacak!
Kanada, sadece inşaat sektöründe çalışmak üzere 149 bin yeni göçmen almaya hazırlanıyor. Ayrıca mevcut göçmen yasasının iyileştirilmesi ve sürecin kısaltılması için de çalışmalara başlandı. İşte ayrıntılar:
Kobilere ar-ge desteği toplantısı
19 Nisan'da Elazığ'da Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğinde KOBİ'lere yönelik AR-GE destekleri bilgilendirme toplantısı yapılacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by