ERBAKAN'IN PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Milli Görüş Lideri ERBAKAN'ın İslam Birliği projesi adım adım gerçek oluyor. İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İHSANOĞLU İslam Barış Gücü'nün kurulma aşamasında olduğunu bildirdi.

29 Ocak 2010 Cuma 12:05 < DÜNYA
ERBAKAN'ın "Milli Görüş fiilen iktidardadır" sözü hafızalarımızda tazeliğini korurken ERBAKAN'ın temelerini attığı İslam Birliği Projesi adım adım devreye giriyor. Projeyi resmi platformda üstlenen İslam Konferansı Teşkilatı İslam Barış Gücü oluşturulması çalışmalarını yürütüyor.
 
İslam ülkelerinin de artık BM gibi bir barış gücü olacak. İsmi de İslam Barış Gücü olacak. İslam Barış Gücü'nün kurulması için hazırlıklara başlandığı açıklandı.

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İslam ülkelerinin ortak barış gücü oluşturması teklifine ülkeler açısından anlaşmazlık değil, farklı değerlendirmeler bulunduğunu belirterek, "Bu BM ve Afrika Birliği de bir günde kurulmadı" dedi.

İhsanoğlu, geçen yıl mayıs ayında dışişleri bakanları toplantısında gündeme gelen ve uzmanlar toplantısında irdelenen "İslam barış gücü" oluşturulması konusunda birtakım hazırlıklar olduğunu söyledi.

Bunun ilk defa gündeme getirildiğini ifade eden İhsanoğlu, "Ülkeler açısından anlaşmazlık şeklinde değil, ama farklı değerlendirmeler var. Bu BM, Afrika Birliği de bir günde kurulmadı. İlk defa gündeme getiriliyor. Bütün devletler, bunu müspet şekilde karşıladı. Meseleler tartışılıyor" diye konuştu.

İKT'nin 1,5 milyarlık İslam nüfusunu temsil eden kendine özgü organizasyonlardan biri ve uluslararası arenada katkısı bulunan oyunculardan olduğunu kaydeden İhsanoglu, İslam dünyasında toleransın altının çizilmesi, aşırıcılık, terör ve şiddet gibi konuların karşılıklı saygı ve eşitliği etkilediğini söyledi.

İhsanoğlu, İKT'nin sadece İslam ülkeleriyle değil, Batı ülkeleriyle de ciddi dayanışma içinde çalıştığını belirtti.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by