ETSO'DA İŞ-KUR İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Elazığ TSO ile Elazığ İş-Kur İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Elazığ TSO bünyesinde irtibat bürosu açıldı. Büro, Oda üyelerine İş-Kur Destekleriyle ilgili bilgilendirme yaparak, ilk adım işlemlerini gerçekleştirecek…

30 Temmuz 2015 Perşembe 20:00 < EKONOMİ
Alan: Üyelerimizin Desteklerden Daha Fazla İstifade Etmesini İstiyoruz

Elazığ TSO bünyesinde açılışı yapılan İş-Kur İrtibat Bürosunun protokolü Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile Elazığ İş-Kurumu İl Müdür V. Yasemin Güler tarafından imzalandı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, protokol töreninde yaptığı değerlendirmede, “Bugün Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonucunda Odamız bünyesinde İŞ-KUR hizmet noktası açılmıştır.

İş-Kur Elazığ TSO irtibat bürosu ile hedefimiz İş-Kur desteklerinden Odamız üyelerinin daha fazla destek almalarını sağlamak ve hızlı bilgilendirme yaparak yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmektir.

İş-Kur özellikle son yıllarda işletmelere istihdam noktasında çok ciddi destekler ve imkanlar sağlamasına karşın, Üyelerimizin bu desteklerden yeterince istifade edemedikleri görülmektedir. Bunun en önemli nedeni bilgiye erişim ve bilgilendirmede yaşanan sıkıntılardır. Odamız bünyesinde açılan irtibat bürosu ile bu önemli eksikliğin ortadan kaldırılması hedeflenmiş olup, Odamıza herhangi bir işlem için gelen üyelerimizin İş-Kur destekleriyle ilgili olarak dikkatleri çekilecek ve gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Belli bir süre İş-Kur Uzmanı ile birlikte hizmet verilecek olan Destek ve İrtibat Büromuzda daha sonra sadece Odamız personelleri görev alacaktır.  İşsizliğin ülke genelinde en yoğun olarak yaşandığı illerden biri olan Elazığ’da, seferberlik mantığı ile bir çalışma başlatılarak işletmelerin İş-Kur desteklerinden istifade ederek, işsizliğe çare olması İrtibat Büromuzun öncelikli hedefidir. Odamızın bu hizmetinin iş dünyamıza hayırlı olmasını diler, İş-Kur İl Müdürlüğümüze destekleri için teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.
 
Güler: Hizmet Büromuz Önemli Hizmetler Verecektir…

Elazığ İş-Kurumu İl Müdür V. Yasemin Güler de yaptığı değerlendirmede, “Sayın Başkanımıza vermiş olduğu bu destekten ötürü teşekkür ediyorum. Elazığ TSO bünyesinde irtibat ofisimiz inanıyorum ki, önemli çalışmalar yapacaktır. Kurumumuzun en önemli çözüm ortağı olan işletmeler ve dolayısıyla işletmelerin bağlı bulunduğu Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası kurumumuzun desteklerinin en etkili şekilde duyurulması ve uygulanması noktasında çok önemli bir destek sağlayacaktır. Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi en önemli sorunumuz işletmeler ile iletişim sağlanması konusundur. Bu ofis bu anlamda kurumumuz ile iş dünyası arasında köprü olacaktır. Ben hayırlı olmasını temennisiyle iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

HG
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by