FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NE 2 YENİ BÖLÜM

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümlerinin kurulması YÖK tarafından onaylandı.

07 Mayıs 2010 Cuma 05:13 < EĞİTİM
    Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri’nin kurulmasına yönelik YÖK tarafından onay verildi.
        
    Her iki bölümün YÖK tarafından onaylandığını belirten FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kılıç, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümlerinin kurulduğunu açıkladı.

    Daha önce Üniversite olarak bu iki bölümün kurulması yönünde karar aldıklarını belirten Kılıç, “Fen Edebiyat Fakültemizin ikiye ayrılmasıyla, İnsan ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ni kurmuştuk. Bu fakülteye yeni bölümler kurma girişimleri neticesinde bu iki bölümün kurulması kararına bağlı kalarak, YÖK’e başvurduk. YÖK ise bu kararımızı onaylayarak, bu iki bölümü resmen kurdu. Bu yıl bu iki bölüm için öğretim görevlileri alacağız. İnşallah önümüzdeki yıl ise bu bölümlere öğrenci alacağız” dedi.

    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.6029     EURO 7.2441     IMKB 89644     ALTIN 335,599    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by