GENÇLİK İL DİVANI YAPILDI

Saadet Partisi Elazığ Gençlik Kolları Divan toplantısı çok sayıda gençlik kolları üyesinin katılımı ile parti binasında gerçekleştirildi.

23 Haziran 2014 Pazartesi 20:17 < SİYASET

Emin Ergen; "Devlet uyuşturucu belasına el atmalı."

Saadet Partisi Elazığ Gençlik Kolları Divan toplantısı, İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Gençlik Kolları Bölge Başkanı Nedim Sadak, İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Ergen ve çok sayıda gençlik kolları üyesinin katılımı ile parti binasında gerçekleştirildi.

 

Divan toplantısında açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Ergen, son zamanlarda şiddetle artan uyuşturucu bağımlılığına değindi.

 

Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele eden 10’un üzerinde sivil toplum kuruluşu olduğunu ama bunların sadece uyuşturucu bağımlısı ve bağımlı olmaya aday kimselerin tedavisi için mücadele veren gönüllü kuruluşlar olduğuna dikkat çeken Ergen, “Yeni ‘Yargı Paketi’nde uyuşturucu ticareti, kullanımı, üretimi ve bulundurulmasına yönelik ciddi cezaların getirilmesi öngörülüyor. Bu yasanın derhal yürürlüğe konulması gerekmektedir” dedi.

 

Kolluk birimlerinin tüm çabalarına ve operasyonlarına rağmen uyuşturucu ile mücadelenin yetersiz kaldığına işaret eden Ergen, uyuşturucunun lise sıralarından, ortaokul sıralarına geçeli epey zaman olduğunu şimdi ise, gözünü ilkokul sıralarına diktiğini söyledi. “Arkadaşlar arasında özenti olarak veya ‘bir denemeden bir şey olmaz’  mantalitesiyle bulaşılan bu illet daha sonraki zamanlarda bu genç dimağları esir alıyor” diyen Ergen, “Bu konuda okul yönetimleri ve ailelerin dikkat ve özeninin yanında devletimizin ve emniyet birimlerimizin de hassasiyeti hayati önem arz etmektedir” dedi.

 

Yeni yargı paketi derhal yürürlüğe konulmalıdır

 

Ülkemizde uyuşturucu ile mücadele eden 10’un üzerinde sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Ergen, bu STK’ların uyuşturucu bağımlısı ya da bağımlı olmaya aday kimselerin tedavisi için mücadele veren gönüllü ve gayretli kuruluşlar olduğunu belirterek, “Gençlerimizin uyuşturucuyla tanışmasını engelleyici tedbirlerin alınması aciliyet arz etmektedir ve bu doğrultuda mekanizmaların oluşturulması şarttır. Yeni Yargı Paketi’nde uyuşturucu ticareti, kullanımı, üretimi ve bulundurulmasına yönelik ciddi cezalar gelmektedir. Bu yasanın derhal yürürlüğe konulması gerekmektedir. Uyuşturucu suçlarına karşı verilecek cezaların caydırıcılığı tartışılmamalıdır. Bireyin akıl sağlığını, dolayısıyla iradesini ve yine dolayısıyla hürriyetini tehdit eden bu belanın toplum bünyesinden atılması için tüm vatandaşlarımızın aynı ciddiyetle bu mücadeleye katkı vermesi gerekmektedir” diye konuştu.

 

Ergen'in ardından kürsüye gelen Gençlik Kolları Bölge Başkanı Nedim Sadak ise, Gençlik teşkilatlarının birlik ve beraberlik içerisinde bir takım ruhuyla çalışma yapmaları gerektiğini, verilen görevin ibadet şuuru ile eksiksiz yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Sadak, Türkiye'de ilk gençlik kolları teşkilatının  Refah partisi zamanında açıldığını ve Milli Görüş hareketinin gençlik teşkilatlarına büyük önem verdiğini belirterek, bir çok siyasi partinin hayal dahi edemeyeceği bir gençlik yapısına sahip olduklarını ifade etti.

 

Teşkilatlı bir şeklide, yalnızca Allah rızasını gözeterek çalışma yapmaları gerektiğini belirten Bölge Başkanı Sadak, Milli Görüş metotlarının düzgün ve disiplinli işlenmesi halinde zaferin çok yakın olacağını deklare etti.

 

Daha sonra kürsüye gelen Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ise, Gençlik Kollarının taktire şayan çalışmalar yaptığını ve Elazığ kamuoyu tarafından ilgi ile takip edildiğini belirtti.

 

Hacıbekiroğlu, Gençliğin Milli Görüş davasının motor gücü olduğunu ve gerçekleşen yerel seçimlerde gençlik kollarının çalışmalarının göz doldurduğunu ifade etti.

 

"Üzülerek ifade etmek istiyorum ki; gençlerimize ve geleceğimize kirli bir dünya emanet ediyoruz. Bu dünyayı ve bu düzeni yeniden şekillendirecek, adil düzeni hakim kılacak nesil işte burada ve karşımda, yeni bir dünya sizin çabalarınızla kurulacak." diyen İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, gelecekten umutlu olduklarını ve yetişen genç kadronun bir çok boşluğu dolduracağını söyleyerek sözlerini noktaladı.

 

Divan toplantısı daha sonra rapor sunum ve müzakerelerinin ardından sona erdi.
 
EG.

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0825     EURO 6.6031     IMKB 116829     ALTIN 322,014    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by