Anasayfa » Kültür - Sanat
Harput Kültürü Araştırma Merkezi Açıldı
Elazığ İl Müftülüğü tarafından Arapça ve Osmanlıca eski eserlerin dijital ortamda toplanması, incelenmesi ve korunması amacıyla kurulan Harput Kültürü Araştırma ve Tanıtım Merkezi'nin açılışı yapıldı.
Bir tek Kâbe'yi ayakta bıraktılar VİDEO
13 Kasımda tüm dünya ile aynı zamanda ülkemizde de gösterime girecek "2012" adlı filmde Hıristiyanların bütün dini sembolleri yerle bir edilirken Kâbe ayakta kaldı.
Osmanlı arşivlerine yeni merkez kuruluyor
İstanbul'da 4 ayrı mekanda dağınık olarak bulunan Osmanlı arşiv ünitelerini bir arada toplamak ve modern arşivcilik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kağıthane'de ''Osmanlı Arşiv Sitesi'' yapılacak.
Osmanlı kadınlarını nasıl bilirdiniz?
Sultanından mahkumuna, yazarından cariyesine, mezar taşından romanlarına kadar Osmanlı kadınlarını tüm yönleri ile tanımak istiyorsanız, Kültür'ün güz sayısını kaçırmayın.
Elazığ'daki Şiir Gecesinde Buluştular
"En Sevgiliye" şairi Dursun Ali Erzincanlı ile TRT sunucularından Serdar Tuncer ve kaside sanatçısı Mustafa Dökmen hafta sonu Elazığ'daki şiir gecesinde buluştular.
Dursun Ali Erzincanlı Elazığ'a geliyor
Efendimiz (S.A.V.) için okuduğu şiirleriyle Ülke genelinde büyük bir beğeni kazanan Dursun Ali Erzincanlı, Elazığ Belediyesi'nin davetlisi olarak 17 Ekim günü Elazığ'a gelerek sevenleriyle buluşacak.
Ahmet Özhan konserine büyük ilgi
Tasavvuf Musikisinin önde gelen isimlerinden Ahmet Özhan'ın Elazığ Müftülük Salonu'ndaki muhteşem konseri büyük ilgi gördü.
Kazılar Harput Kalesi'ne Ziyaretçi Çekti
Kazı bilimsel danışmanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Veli Sevin, Harput Kalesi'ndeki arkeolojik kazı çalışmalarından sonra kalenin eskiye nazaran adeta ziyaretçi akınına uğradığını belirtti.
9. Şefik Bursalı Resim Yarışması
Kültür ve Turizm Bakanlığınca 9. Şefik Bursalı Resim Yarışması düzenleniyor. Yarışma için Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne şahsen yapılan başvurular 30 Eylül Çarşamba günü sona eriyor.
Dün Reha Şiir Okudu, Bugün Bora Sahnede!
2009 Ramazan Etkinliklerinin dün akşamki programında Reha Yeprem yazdığı şiirleri okudu; bu akşam da Radyo 7 program sunucularından 'Bay Gölge' lakaplı Talha Bora Öge Elazığlılarla birlikte olacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by