Anasayfa » Kültür - Sanat
Vali Erol, Harput'taki kazı yerini inceledi
Vali Muammer Erol, Elazığ'ın tarihi mekânı Harput'taki kazılarda ortaya çıkarılan; 1220'de Artuklu Emir Belek Gazi'nin Haçlı Kralı 2. Baldwin'i hapsettiği zindana kadar inerek incelemelerde bulundu.
Ramazan Etkinliklerinde Bugün Espirin Var
Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan etkinliklerinde bu akşam Espirin Özel Tiyatro ve sanat kulübü gösterileri ile sahne alacak.
Harput Muhtarından Yetkililere Çağrı
Tarihî kültürel mirası ile açık hava müzesini andıran Harput'un meselelerinin çözümü için Harput Mahalle Muhtarı Feyzi KAHRAMAN, başta Elazığ Belediyesi olmak üzere tüm yetkililere çağrıda bulundu...
İbrahim Sadri şiirlerini okudu
Elazığ Belediyesi'nin tertiplediği Ramazan Sokağı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında dün akşamki programa İbrahim Sadri katılarak şiir dinletisi sundu. Yarınki programda ise tiyatro oyunu olacak.
İbrahim Sadri'den Şiir Dinletisi Bu Akşam!
Elazığ Belediyesi'nin Öğretmenevi önünde tertiplediği Ramazan Sokağı Etkinlikleri kapsamındaki programlar tüm canlılığıyla sürüyor. Bu akşamki programda İbrahim Sadri şiir okuyacak.
Tiyatro turnesi Elazığ'dan da geçecek
Hayal Sahnesi Tiyatrosu, Eylül ayı itibariyle "Sanat Doğu'dan yükseliyor" sloganıyla doğu turnesine başlıyor. Oyun Elazığ'da da sahnelenecek.
Harput'taki türbeler ilgi bekliyor
Harput'un merkez ve çevresindeki çeşme ve hamamların yanısıra inanç turizmi açısından önem arz eden türbeler de yetkililerden ilgi bekliyor.
'MÜZEDE BİR İLKE İMZA ATILACAK'
Harput Kalesi ve çevresinde yapılan kazılarda birçok tarihi esere rastlanıyor. Elde edilen eserlerin Elazığ'daki Arkeoloji ve Etnografya Bölge Müzesi'nde sergilenmesi planlanıyor.
Harput'ta yeniden kazılara başlandı
Dünyada ilk defa Osmanlı'ya ait bir mahallenin ortaya çıkarılması amacıyla Harput'ta kazı çalışmalarına yeniden başlandı. Kazıların 2 ay süreceği tahmin ediliyor.
Osmanlı Söğüt'te değil Yalova'da kuruldu
Prof. Dr. İnalcık, Osmanlı'nın 1299 yılında Söğüt'te değil, 1302 yılında Bizans'a karşı kazandığı Yalova'daki Bafeus Zaferi sonrası devletleştiğini açıkladı...
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by