Anasayfa » Manşet
ENGELLENEMEYEN TÜRKİYE’DİR
Türkiye’nin dünyadan bağımsız iç ve dış politikalar üreterek uygulama kabiliyeti göstermesi karşısında, küresel güçlerin hiçbir projelerinin başarı şansı olmadığını Irak işgali ve onu takip eden Arap Baharında herkes gördü.
TÜRKİYE ALDIRMIYOR!
ABD ve müttefikleri şimdi bambaşka tellerden, havalardan çalıyorlar.Türkiye’yi bölge politikalarının dışında tutmaya çalışıyorlar.Lakin karşılarında her istediklerini yaptırdıkları müstemleke tipi Eski Türkiye yok; Millî Görüş’ün 40 yıllık destansı mücadelesi sonunda şekillenen iktidarın bağımsız, özgür, özgün ve şahsiyetli politikalar izleyerek hayata geçirdiği bir Yeni Türkiye var.
ZORBALIKLA NEREYE?
Dünya tam bir sahipsizlik, başıboşluk, düzensizlik, kaos dönemi yaşıyor. Yapanın her yaptığını yanına kâr bırakmaya çalıştığı bir gücü yeten yetene, zorbalık, kuralsızlık süreci yaşanıyor. Bu, asla böyle devam etmeyecek süreçte hak, adalet, barış, özgürlük, demokrasi diyen ve gereğini yapan tek ülke Türkiye. Başta bölge ülkeleri, toplumları bütün dünya bunu görüyor.
MİLLÎ ANAYASA
Türkiye’yi halen tek başına yöneten AKP iktidarında Ergenekon derin devleti de tasfiye edilince millî derin devlet, tek başına Yeni Türkiye’yi kurmak üzere Eski Türkiye defterini kapatarak yeni anayasa ile şimdi Adil Düzeni kurmak istiyor.
BUNU KİM SAĞLIYOR?
Bölgede ve dünyada yaşanan gelişmeler karşısında haktan, hukuktan, özgürlükten, demokrasi ve barıştan yana ağırlığını koyarak hissettirmeye başlayan Türkiye kurulu zulüm düzeni devam etsin isteyen küresel güçleri fevkalade rahatsız etmektedir.
HEP HAKLI VE GÜÇLÜ
Etrafı ateş çemberi ile adeta abluka altına alınan, içeride ihanetin ve terörün her türlüsüyle başı dertte olan Türkiye’nin bir türlü önlenemeyen yükselişinin iki temel nedeninden biri, daima haklı konumda olması diğeri ise hiç eritilemeyen, geriletilemeyen, sürekli artan gücüdür.
GÖZDAĞI VE TEHDİT Mİ?
Doğu Akdeniz’de konuşlanan NATO ülkelerinin donanmaları; İsrail ile uzlaşmaya yanaşmayan, Filistin ve Mescidi Aksa için sıkça sesini yükselten ve pervasızca Rus savaş uçağını düşürerek küresel güç olduğu iddiasını yansıtan Türkiye’ye gözdağı verme amacı gütmektedir!
TÜRKİYE ORADA YOK
Rusya’nın Suriye’de söz sahibi olması Türkiye için değil, tamamen her şeyine hâkim olan İsrail için -sıkıntılara yol açacağından- fevkalade önem taşımaktadır.
TÜRKİYE VE İSRAİL YOK
Suriye’deki iç savaşa karadan, havadan katılan ülkelerden hiçbirinin bu ülke ile sınırı yok, uzak diyarlardan gelip çatışmalara bir şekilde müdahil olmuşlar. Suriye ile sınırı bulunan, iç savaştan en çok etkilenmesi söz konusu olan İsrail ve Türkiye ise bu savaşın dışında kalıp bulaşmamayı yeğliyor!
PKK TERÖRÜ YANDAŞI
Bölücü PKK terörünün askerimizi polisimizi şehit etmesi karşısında yüreklerinde en ufak bir sızı dahi duymayan bedbahtların Paris’teki terör saldırılarında ölenler için mumlar yakıp ağıt yakma seansları düzenlemeleri gayrimillî zihniyetin eseri olsa bile tepki görmemesi bu toplumun halen olması gereken millî şuurdan bir hayli uzak olduğunun önemli bir göstergesidir.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by