MÜSLÜMAN FACEBOOK YAYINDA

Geçtiğimiz haftalarda İslam ülkelerinde başlayan Facebook isyanı artık sanal ortamda da kendini göstermeye başladı. İşte helal sınırlara uygun yeni sosyal ağ...

31 Mayıs 2010 Pazartesi 22:36 < TEKNOLOJİ

    Ünlü sosyal ağ Facebook'ta Hz.Muhammed (sas) ve İslam karşıtı grupların artması müslüman kullanıcıların sinirlerinin gerilmesine neden olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda site üzerinde açılan ve kullanıcıları Hz.Muhammed karikatürleri çizmeye davet eden grup ise müslümanların sabrını taşıran son damla olmuştu.

    Pakistan'da başlayan anti-Facebook gösterileri diğer İslam ülkelerinden de destek gördü. Bu olaylar sanal dünyada da yankılanmaya devam ediyor. Müslümanlar internet üzerinden Facebook'a karşı ellerinden geldiğince tepki göstermeye çalışıyor. (Facebook Güvenliği Yarın Basitleşecek)

    Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Pakistan'daki genç web tasarımcıları din kardeşlerini Facebook'tan kurtarmak için ünlü sosyal ağın alternatifini tasarladı. Herkes için sosyal sloganıyla hazırlanan bu site İslam'ın helal kurallarına göre sosyal kavramını tekrar düzenliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde açılan sayfanın şimdiden 90 bin üyesi oldu. (Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?)

    Bu hızlı büyümeyi beklemeyen site sahipleri ise yaşananlar karşısında oldukça şaşkın. Sosyal ağ sitelerine ümmet kavramı katan oluşuma ise bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
       asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by