ÖNLEM ALINMAZSA BU BİR ERKEN SEÇİMİ TETİKLEYEBİLİR!

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Ahmet Davutoğlu’nun ilimizde yaptığı çıkış sonrası AKP’nin girdiği süreç hakkında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla değerlendirmelerde bulundu. Okuyucularımız için derledik.

05 Temmuz 2019 Cuma 15:53 < ZEKİ GEÇKİL
-
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Ahmet Davutoğlu’nun ilimizde yaptığı çıkış sonrası AKP’nin girdiği süreç hakkında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla değerlendirmelerde bulundu. Okuyucularımız için derledik.


Tayip Erdoğan AKP'yi sıfırdan kurup iktidar yapmadı. Hazır Millî Görüş seçmeni, kadrosu ile birlikte kurdu. Malı gibi bakamaz. AKP'yi Tayip Erdoğan'ın mülkü gibi gören, kurucu lider kadrosunu yok sayıp önemsemeyen anlayış sakat ve yardakçıdır.

"Tayip Erdoğan AKP'yi kurdu, kendi maldır, istediği gibi tasarruf eder, kimse karışamaz" tufeyliliği köle anlayışıdır. Refah Partisi içinde çıkan Yenilikçi Harekette AKP'yi kurabilecek başkaları da vardı. Şans Erdoğan'a güldü.

AKP'yi kuran kadrolar, hizmet edenler, iktidar yapmak için çalışanlar Tayip Erdoğan ve ailesinin olsun diye mi emek verdiler? Tayip Erdoğan'ın AKP'yi güçlendirip büyüttüğü, yücelttiği sürece liderlik hakkıdır. Çöküşe götürürken de liderlik hakkı olamaz.

Erdoğan'ın cevabı AKP'yi tavanda bölmeye ilişkin. Oysa tabanda kayma-kopma var. AKP+MHP oyları da yetmiyor CB seçilmesine! 23 Haziran'da 800 bin seçmen CB Erdoğan'a tepki göstererek CHP'ye gitti. AKP'nin oy kaybını yönetimi elinde tutarak durduramaz.

Ahmet Davutoğlu Ali Babacan gibi AKP'yi tavanda bölmeye çalışmıyor; seçmen kitlesine sahip çıkıyor. Ahmet Davutoğlu'ndan başkası AKP kitlesini toparlayamaz. Eğer engellenirse erime, kopma, kayma önlenemez.

Erdoğan'ın sevenleri Davutoğlu'nunkinden çok olabilir. Ama Erdoğan'ın sevmeyenleri de Davutoğlu'nunkinden çoktur! AKP'den kopma, kayma ve kaçışın nedeni Erdoğan'a tepki. O bunu önleyemez. 2023'te CB seçilemezse AKP dağılır. Erdoğan'ı seven kitle 2023'te CB seçilmesine yetmez. Bu açık. AKP'yi Davutoğlu'dan başkası da kurtaramaz. Bu da açık!

Kafayı kuma gömmenin alemi yok. Bugün bir seçim olsa Erdoğan'ın CB seçilemeyeceği açık. Seçilemezse AKP'nin dağılacağı da! Erdoğan'a tepki oylarının artış trendi AKP iktidarını tehdit ediyor. Önlem alınmazsa bu bir erken seçimi tetikleyebilir!

Kazanamayacağını bile bile Erdoğan'ın 2023'te aday olacağını sanmıyorum. Benden sonra tufan demiyorsa şimdiden tedbir almalıdır. 2023 öncesi gerekli adımlar atılmaz va Erdoğan aday olmaz ya da seçilemezse AKP dağılır. Davutoğlu devletin projesi gibi duruyor.

Yanlış anlaşılmasın, Erdoğan'a tepki oylarını haklı da doğru da bulmuyorum. Fiili durumdan 2023'e projeksiyon tutmaya çalışıyorum.

***

Türkiye'deki İsrail'in asıl zoru 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde konumu çok güçlenen Kılıçdaroğlu'ndan CHP'yi almak!

***

DİB bugün okuttuğu hutbede LGBT'yi lanetledi. Devletin kurumu bunu yapıyor, cemaat ve tarikatler suskun! İsrail'e bağlılar.

***

Millî Görüş'ün cürufuna dönüşmüş şu şuursuz Saadetçilerin Karazangoçoğlu ne yaparsa yapsın seslerini çıkarmaları beklenemez.

***

Tasavvufta uruc-nüzul: Veli yükselip Allah'a yaklaştığı kadar geri dönüş yapıp halkın seviyesine inmeli. Yoksa onu kimse anlamaz.

***

Hastalıklı, çürümüş, hiçbir değer tanımayan değersiz LGBT cürufunu toplumdan tecrit edip özel parklarda tükenişe terk etmek lazım. Pislik bulaştırılan şu LGBT harflerini artık deryalar paklayamaz. Başka çare yok; bu harfleri alfabeden atmak lazım! Yüce Allah eğer LGBT yüzünden bir bela indirirse Beyoğlu'na değil Fatih'e indirir. Fatih'ten uzak durun! Yüce Allah sonsuz güzellik ile sonsuz çirkinlik arasında gidip gelen bir sarkaçtaki insanın beğendiği yeri kendisine verir.

***

Başkanlık sisteminden kendileri daha çok yararlandıkları halde muhalefet partileri eski sistemi istiyor. Zira Yahudi öyle istiyor!

***

CB Erdoğan'ı ziyaret eden Bilderberg müdavimi Ali Babacan parti kuracağını söylemiş. İnanmam. Yahudi hazır parti alır, kurmaz.

***

Millî Görüş'ü hastalığı kadar sevmeyen Bilderbergçi Fehmi Koru Saadet Partisi'ni öve öve bitiremiyor. Öküz Saadetçiler okuyor mu?

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0485     EURO 6.5545     IMKB 120792     ALTIN 307,371    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by