SAADET PARTİSİ’NDE HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

İl Başkanlığına Burhan Sadak'ın getirilmesiyle hareketlilik gelen Saadet Partisi'nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine başlayan Saadet Partisi bu hafta da ara vermedi, Yol-İş ve Memur-Sen'i ziyaret etti.

27 Ocak 2011 Perşembe 23:34 < SİYASET
 
Saadet heyeti ilk ziyaretini saat 10.00’da Yol-İş’e yaptı. Başkan Mehmet Kara’nın karşıladığı heyet İl Başkanı Burhan Sadak, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Fikret Uymaz ve parti yöneticilerinden oluşuyordu.
 

 
Konuklarına hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Yol-İş Şube Başkanı Mehmet Kara 2011 genel seçimlerinin çok önemli bir zamanda yapılacağına ve bir dönüm noktası olduğuna dikkatleri çekti. Mevcut vekillerin sendikanın hiçbir sorunu ile ilgilenmediğini belirten Kara, çalışanların ekonomik olarak zor durumda olduklarını bu duruma çözümü Saadet Partisi’nin getirebileceğine inandıklarını ifade etti. Bugün verilen pancar taban fiyatının bile Erbakan Hükümeti zamanında belirlendiğini belirten Kara umutlarının Saadet Partisi olduğunun altını çizdi.
 

Saadet Partisi İl Başkanı Burhan Sadak ise konuşmasında milletimizin inancının Siyonizmin odak noktası olduğunu belirterek mücadelenin iki taraf arasında geçtiğini, oynanan oyunların farkına vardıkça Siyonizmin asla hain emellerine ulaşamayacağını dile getirdi. Saadet Partisi’nin oynanan oyunların farkında olduğunu vurgulayan Sadak, Erbakan’ın geçmişteki hizmetlerinin bilindiğini bunların bir daha gerçekleşmesinin uzak olmadığını söyledi. Bugün Erbakan'ın kurduğu ASELSAN’ın İsrail’den alınan heronların daha modernini daha gelişmişini daha dayanıklısını daha kapasitelisini geliştirdiklerini belirten Sadak, ziyaretin hayırlar getirmesi temennisiyle sözlerini noktaladı.

Saadet heyetinin ilk durağı Yol-İş ziyareti yaklaşık 40 dakika sürdü.

 
SAADET PARTİSİ’NDEN MEMUR-SEN’E ZİYARET
 

Saadet heyeti ikinci mesaisini akşam 17.00’de Memur-Sen’e yaptı…

 
İl Başkanı Burhan Sadak, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kodat, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Fikret Uymaz ve parti yöneticilerini Memur-Sen Başkanı Süleyman Armağan karşıladı. Heyete teşekkür ederek sözlerine başladı, ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirtti. Ziyarette Armağan’a Memur-Sen’e bağlı sendika başkanları eşlik etti.
 

 
Başkan Armağan seçim sürecinin başladığını, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak bu seçimlerde belirleyici bir faktör olduklarının farkında olduklarını ifade etti. Elazığ’da yaklaşık 8000 kişi olduklarını belirten Armağan bugün Türkiye’nin birçok meselesinin düzeltilmesindeki sebebin Saadet Partisi olduğunu vurguladı.
 

 
Saadet Partisi’ne seçimlerde yardımcı olacaklarını belirten Başkan Armağan başarı dilekleri ile konuşmasını noktaladı.

İl Başkanı Burhan Sadak ise Saadet Partisi’nin çok büyük bir misyona sahip olduğunu ve bu sorumlulukla çalışmalarını yaptıklarını belirtti. STK’lara parti olarak önem verdiklerini dile getirerek devamlı diyalog halinde olduklarını söyledi.

Konuşmasına hükümetin ekonomi politikasını eleştirerek devam eden İl Başkanı Sadak faiz ödemelerine 47,5 Milyar TL, yatırıma ise sadece 21,5 Milyar TL ayrıldığını belirtti, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu belirtti. Bugün BM verilerine göre 3’te 2’lik bir kesimin açlık sınırının altında kazanıyor olduğuna dikkatleri Çeken Sadak efsanevi hizmetlerin ancak Milli Görüş iktidarında tekrar başlayabileceğini söyledi.

Haber: Doğukan Dalkılıç
Foto: Muhammed Gürses
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by