TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ VERİLDİ

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Elazığ Müftülüğünce düzenlenen Tasavvuf Musikisi Konseri yapıldı.

20 Nisan 2010 Salı 10:14 < KÜLTÜR - SANAT
     Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü tarafından tertip edilen Tasavvuf Musikisi Konseri 19 Nisan akşamı gerçekleştirildi.

     14-20 Nisan 2010 tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Elazığ Müftülüğü tarafından organize edilen ve Elazığ Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Topluluğunun sahne aldığı Tasavvuf Musikisi Konseri 19 Nisan Pazartesi akşamı Edibe Can Müftülük Sitesi Salonunda yapıldı.

     Konsere Vali Muammer EROL, Belediye Başkanı Süleyman SELMANOĞLU, kamu kurumlarının temsilcileri ve yoğun bir izleyici topluluğu katıldı.

     Konser öncesinde bir konuşma yapan Elazığ Müftüsü Ömer KOCAOĞUL İslam’ın müziğe bakışını anlattı. Önemli müzisyenlerin tasavvuf musikisi alanında kendilerini gösterdiklerini ve güzel eserler ortaya koyduklarını ifade eden KOCAOĞUL, oluşturdukları toplulukla Hz. Peygambere (sas) yazılan en güzel naatlar ve ilahilerden örnekler sunacaklarını vurguladı.

     Daha sonra Şef Kenan ÇİMTAY yönetiminde Elazığ Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Topluluğu birbirinden güzel ilahi ve tasavvuf musikisi örneklerini seslendirerek dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by