YGS TÜRKİYE 18.Sİ İLİMİZDEN ÇIKTI

Elazığ Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Çakmak, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) büyük bir başarıya imza attı; hem Elazığ birincisi hem de Türkiye 18'incisi oldu.

30 Nisan 2010 Cuma 21:24 < EĞİTİM
    Elazığ Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Çakmak, 2010-YGS'de Elazığ birincisi ve Türkiye 18'incisi olmayı başardı. Başarı nedeniyle Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.

    Törene Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yücel Geç, YGS Türkiye 18'incisi ve Elazığ 1'incisi Mehmet Çakmak'ın babası Mustafa, annesi Pekiye, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

    Törende konuşan okul müdürü Mehmet Yücel Geç, "ÖYSM'nin açıkladığı YGS sonuçlarına göre okulumuz öğrencisi Mehmet Çakmak yüzümüzü güldürecek bir başarıya imza atmıştır. Başarılara doymayan okulumuzun bu başarısı beklenen bir sonuçtu. Başarıda kurumsallaşmış okulumuz, Türkiye genelinde, Elazığ özelinde bu başarısı ile bizi sevindirmiştir. Türkiye 18'incisini çıkaran okulumuz geçmişte de bu anlamda gayet iyi sonuçlar almıştır" dedi.
   
    Söz alan baba Mustafa Çakmak, "Mutluluğumu kelimelere sığdırmak benim için gerçekten çok zor. Büyük başarı sahibi olan çocuğumu kutluyorum. Bir baba olarak yaşayabileceğim en büyük mutluluklardan birini yaşıyorum. Bu mutluluğu bana ve aileme yaşatan oğlum Mehmet'i kutluyorum" diye konuştu.

    Yaşadığı mutluluktan dolayı konuşmakta zorluk çeken anne Pekiye Çakmak ise, oğlu Mehmet'in elde ettiği başarıyı Elazığ'a armağan ettiklerini söyledi.

    Konuşmaların ardından okul müdürü M.Yücel Geç, Okul Aile Birliği'nin aldığı tam altını Mehmet Çakmak'a takdim etti.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.6029     EURO 7.2441     IMKB 89644     ALTIN 335,600    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by