ZEKİ MÜREN ESERLERİ SESLENDİRİLDİ

Vefatının 20. yıldönümünde ünlü bestekar ve ses sanatçısı Zeki Müren'i anmak amacıyla konser düzenlendi.

09 Nisan 2016 Cumartesi 09:16 < KÜLTÜR - SANAT
Vefatının 20.yıldönümünde ünlü bestekar ve ses sanatçısı Zeki Müren'i anmak amacıyla konser düzenlendi. Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği korosu bünyesinde hazırlanan konser korodan emekli Elazığlı ses sanatçısı Naci Sönmez tarafından seslendirildi.

Devlet Korosu salonunda gerçekleştirilen konser Zeki Müren'in kendi sesinden kendi hayatını anlattığı bir sinevizyon gösterisiyle başladı. Daha sonra sanhe alan ses sanatçısı Naci Sönmez "2016 yılında vefatının 20.senei devriyesi münasebetiyle yıl boyunca Zeki Müren'i anma konserleri düzenleneceğini, TRT'de gerçekleştirilen ilk etkinliğin ardından ikinci etkinliği Elazığ'da gerçekleştirmekten onur duyduklarını" belirtti.

Klasik ve antika mefruşattan oluşan çok güzel bir sahne dekoru önünde devlet korosu sanatçılarının icra ettiği Zeki Müren'in en sevilen besteleri Naci Sönmez'in naif sesiyle dinleyenleri mest etti.

Konserde 14 eser seslendiren Naci Sönmez son iki eseri kızı Ferahnaz Yalçınla birlikte okudu. Birçok eserde izleyicilerin de birlikte eşlik ettiği konserin sonunda Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk tarafından Elazığ musiki kültürüne katkılarından dolayı Naci Sönmez'e plaket takdim edildi.

HG
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.7005     EURO 7.2349     IMKB 89553     ALTIN 349,883    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by