''ZENGİNLİK İÇİNDE FAKİRLİK ÇEKİYORUZ!''

CHP İl Başkanı Ethem Gülbay, borcundan dolayı suyu kesilerek cezalandırılan Elazığ'dan başka bir şehrin bulunmadığını ve ilimizin zenginlik içinde fakirlikle boğuştuğunu söyledi.

28 Nisan 2010 Çarşamba 21:04 < SİYASET
    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ethem Gülbay, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da borcundan dolayı Elazığ'dan başka suyu kesilerek cezalandırılan bir şehir var mı?" dedi.    
 
    Gülbay, partisinin il binasında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yüzde 15 elektriğini sağlayan, dünya krom stoklarının yüzde 10'una sahip ve üç tarafı sularla kaplı olan Elazığ'ın fakirlikle boğuştuğunu söyledi.

    Uluova Sulama Projesi'nin yenilenmesi için en az 150 milyon TL'lik bir yatırımın gerekli olduğunu ancak AK Parti iktidarının bu yatırımın yüzde 10'unu bile bulup veremeyeceğini iddia eden Gülbay, şunları söyledi:

    "O zaman Uluova sulamasının eski sisteminden köylüye niçin su vermiyorsunuz? Sulama Birliği'nin hatasından kaynaklanan borç için neden köylüyü cezalandırıyorsunuz? Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da borcundan dolayı Elazığ'dan başka suyu kesilerek cezalandırılan bir şehir var mı? Ak Parti il başkanına ve milletvekillerine sesleniyorum. Bu sorunu niçin çözmüyorsunuz?"

    DSİ Bölge Müdürlüğü'nün köylülere pompalardan su vermediğini belirten Gülbay, köylülere derin kuyular açma izni verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4499     EURO 7.1137     IMKB 88125     ALTIN 337,580    
Expression #1 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'Awhaber_elaziggundem.c.id' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by